Przylądek Roca

Przylądek Roca (port. Cabo da Roca) – przylądek położony na Półwyspie Iberyjskim na terenie Portugalii, w obrębie Parku Narodowego Sintra–Cascais na zachód od Lizbony i stanowi najdalej na zachód wysunięty punkt lądu stałego Europy[2]. Brzeg na przylądku jest skalisty i wznosi się 144 m ponad poziom Oceanu Atlantyckiego. Na przylądku znajduje się latarnia morska z XIX wieku.

 

 

 

 

Plaża w Cascais

Cascais powstało jako osada rybacka, dziś jest eleganckim kurortem nadmorskim. Usytuowane jest na północnym brzegu ujścia Tagu, nad piaszczystą, osłoniętą zatoką. Oprócz plaż atrakcją są tutaj wąskie uliczki miasta, targ rybny, liczne muzea i parki. Cascais od ponad stu lat jest miejscowością wypoczynkową, posiada długą turystyczną tradycję i klasę, jakiej brakuje młodszym kurortom. Cascais było miejscem letniego wypoczynku króla Ludwika I, także bogaci lizbończycy budowali tu wille

 

 

 

 

Pałac w Mafrze

Pałac w Mafrze (port. Palácio Nacional de Mafra) - monumentalny zespół pałacowo-klasztorny z kościołem w Mafrze w Portugalii. Zbudowany w latach 1717-1730 w stylu baroku i klasycyzmu włoskiego z rozkazu króla Jana V. Miał być wotum za urodzenie następcy tronu przez jego żonę, królową Marię Annę z Habsburgów.